רווח של עשרות אלפי שקלים למשפחה בזכות ההנחה הגדולה של משרד האוצר בביטוחי הבריאות הפרטיים

רווח של עשרות אלפי שקלים למשפחה בזכות ההנחה הגדולה של משרד האוצר בביטוחי הבריאות הפרטיים

לרבים מלקוחות ביטוחי הבריאות הפרטיים אין מושג שהם משלמים עד 40% יותר ממה שנהוג כיום בשוק. רפורמת ביטוחי הבריאות הורידה מחירים בחדות וניתן לנצל זאת ולחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך כל חיי הפוליסה – אך זה עלול להסתיים בקרוב

[לבדיקה אישית של גובה ההנחה שתקבלו לחצו כאן]

יש לכם ביטוח רפואי פרטי? לא זה המורחב של קופות החולים, אלא כזה מטעם חברת ביטוח. אם כן – קיים סיכוי גבוה שאתם משלמים עליו הרבה יותר מדי. הסיבה לכך היא הרפורמה של משרד האוצר שבוצעה בתחום ביטוחי הבריאות הפרטיים. מבוטחים רבים כלל אינם יודעים שנעשתה רפורמה מקיפה שמטרתה להגביר את התחרות בשוק ביטוחי הבריאות על ידי הפיכת מוצרי הביטוח לפשוטים, ברורים וברי השוואה. במסגרתה נדרשו חברות הביטוח להנמיך את תעריפיהן בטווח משמעותי של בין 20% ל-40%. עוד הורה המפקח על הביטוח לגבש פוליסת בריאות אחידה, כדי שהלקוחות יוכלו להשוות בקלות בין ההצעות של חברות הביטוח השונות. הפיכת הביטוחים המשלימים לזהים בתכולתם הכניסה תחרות מחירים עזה לשוק זה. מכיוון שחברות הביטוח אינן יכולות להתחרות יותר על תכולת הביטוח המוצע, הן מתחרות על מי תספק את הצעת הביטוח המשתלמת ביותר כלכלית – וציבור המבוטחים יכול לחסוך עשרות אלפי שקלים.

כדי לבדוק כמה כסף תוכלו לחסוך בכל חודש, לחצו על הכפתורים למטה. אם תימצא זכאי להנחה משמעותית, נציג שלנו יחזור אלייך טלפונית כדי לסייע לך לממש אותה.

כדי להריץ את הבדיקה במחשבון ההנחה ולראות מהו הסכום שתחסכו, בחרו את המין שלכם:

*מחיר מותאם אישית

התוצאה של מהלך זה בשטח היא שכל המבוטחים החדשים, אלו שעשו ביטוח לאחר החלת הרפורמה, קיבלו תעריף נמוך ומשתלם יותר. לעומתם, המבוטחים הוותיקים ממשיכים לשלם את התעריף הגבוה עליו חתמו בחוזה המקורי שלהם, שכן ההוראה החדשה לא חלה עליהם. רבים מהם בכלל לא יודעים שלאחר חתימתם על פוליסת הביטוח, החלה ירידה דרסטית במחירי ביטוחי הבריאות הפרטיים. חוסר ידיעה זה גורם להם להמשיך ולשלם ביוקר עד היום.

בעיה נוספת שהייתה עם ביטוחי הבריאות הפרטיים הישנים היא שרובם לא כיסו חידושים ועדכונים ברפואה. תחומי הרפואה מתפתחים בקצב מואץ ותרופות וטיפולים חדשים נכנסים כל הזמן. בעוד בביטוחים הישנים קיבל המבוטח רק את מה שהיה קיים בשוק עם חתימת החוזה, הביטוחים החדשים מתעדכנים אוטומטית כל שנתיים עם מה שחדש בתחום. הפוליסה המתעדכנת מאפשרת לכיסוי הביטוחי להתעדכן לאורך חיי הפוליסה, בהתאם להיצע הטיפולים של עולם הרפואה המתפתח. כך מוודא משרד האוצר שחברות הביטוח לא נמנעות מגביית סכומים גבוהים מדי ממבוטחיהן אלא גם מכסות אותם בצורה מקיפה.

חשוב לדעת שכל מי שעשה ביטוח בריאות פרטי בעבר יכול לחתום על ביטוח בתנאים החדשים והמשופרים והמעבר לפוליסה החדשה יהיה ללא בחינה מחודשת של המצב הרפואי.

הרפורמה על סף ביטול?

הבעיה היא שלא בטוח שהחגיגה הזאת תימשך עוד זמן רב. ראש רשות שוק ההון משה ברקת הצהיר לאחרונה כי הוא שוקל לבטל או לשנות את הרפורמה בביטוחי הבריאות בקרוב, מה שיכול לגרור העלאה משמעותית במחירי הפרמיות. "בעולם של תשומות רפואיות עולות אי אפשר יהיה להימנע מהעלאת הפרמיות", הצהיר לאחרונה ברקת.

אך עד שזה יקרה עדיין יש לאזרחי ישראל הזדמנות לעשות ביטוח רפואי פרטי במחיר אטרקטיבי או לעבור מביטוח קיים לביטוח זול ומקיף יותר.

כדי לבדוק אם ניתן להוזיל את הביטוח שלכם בין 20% ל-40% לחצו על הכפתורים למטה. אם תימצא זכאי להנחה משמעותית, נציג שלנו יחזור אלייך טלפונית כדי לסייע לך לממש אותה.

כדי להריץ את הבדיקה במחשבון ההנחה ולראות מהו הסכום שתחסכו, בחרו את המין שלכם:

Reader Interactions