משרד האוצר אישר: רפורמה בביטוחי החיים והמשכנתא שמכניסה לישראלים עשרות אלפי ש"ח בחזרה לכיס

משרד האוצר אישר: רפורמה בביטוחי החיים והמשכנתא שמכניסה לישראלים עשרות אלפי ש"ח בחזרה לכיס

משרד האוצר הורה לחברות הביטוח להוריד את מחיר ביטוחי החיים וביטוחי המשכנתא בעשרות אחוזים. למה אתם לא יודעים על זה ואיך תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים?

[לבדיקה אישית של גובה ההוזלה שתקבלו לחצו כאן]

אם היינו מגלים לכם שניתן להשיג הנחה של 56% על מוצר שאתם מתכננים לרכוש – הייתם בוודאי ממהרים לבדוק לעומק את המידע המעניין. ומה אם היינו מספרים שניתן להשיג הנחה כזאת על מוצר שאתם רוכשים מדי חודש, במשך כל החיים? בהחלט שווה בדיקה גם כן, נכון?

זהו בדיוק המצב. חברות הביטוח מעדיפות שלא תדעו את זה, אבל לאחרונה הורה להן משרד האוצר להוזיל משמעותית את תעריפי ביטוח החיים וביטוח המשכנתא, וכך לחסוך למבוטחים מאות ש"ח מדי חודש ועשרות אלפי שקלים בכל החיים! הסיבה להוזלה היא התארכות תוחלת החיים והירידה שחלה בשנים האחרונות בסיכוני התמותה. עולם הרפואה המתפתח מאפשר לאדם הממוצע להאריך חיים ולהתרפא ממחלות. המשמעות: הסיכון שבגינו אנו רוכשים ביטוח חיים יורד משמעותית. מכאן, כך הבינו במשרד האוצר, גם מחירו של ביטוח החיים צריך לרדת. הממונה על שוק ההון הגדיר תעריפי ביטוח חיים חדשים וכך הוזיל את עלויות הביטוח בשיעור של עד 56%.

סכום הכסף שתוכלו לחסוך בכל חודש בזכות הרפורמה משתנה בהתאם לנתונים אישיים כגון, גיל, מין וגובה התשלום של הפוליסה הנוכחית שלכם.

כדי לגלות כמה כסף תוכלו לחסוך בכל חודש, הפעילו את מחשבון הבדיקה על ידי לחיצה על הכפתור המתאים:

רוב המבוטחים לא יודעים

נשמע נהדר, נכון? בהחלט, אך הבעיה היא שלמרות שההוזלה נכנסה לתוקף כבר בפברואר 2019, עדיין רוב המבוטחים כלל לא שמעו עליה. חברות הביטוח אמנם הונחו להוזיל את תעריפי ביטוח החיים והמשכנתא – אך רק למבוטחים חדשים. מבוטחים קיימים שרוצים לקבל גם הם את התעריפים המוזלים המעודכנים לא מקבלים אותם בצורה אוטומטית. חוסר הידיעה הזאת הוא הפסד גדול.

דברו איתי במספרים

ההוזלה המגיעה לכם תלויה בנתונים האישיים של כל אחד מכם. ניקח כדוגמא גבר בן 30 שאיננו מעשן ושעלות ביטוח החיים שלו עומדת כרגע על סך 162,000 ₪ לאורך כל חיי הפוליסה. בעקבות הרפורמה הוא יכול להיות זכאי להנחה של 56% וכיוצא מכך הוא חוסך 90,000 ₪ לאורך כל התקופה.

לעומתו, אישה שאיננה מעשנת וצפויה לשלם 109,000 ₪ לאורך כל חיי הפוליסה, לאחר ההוזלה היא תחסוך 56,000 ש"ח שהם כ-51% הנחה מהתשלום החודשי.

*הגרף באדיבות משרד האוצר

אז כמה כסף אחסוך, בעצם?

אין תשובה אחת, זה תלוי בנתונים האישיים שלכם ובפוליסה הקיימת שלכם. החדשות הטובות הן, שהיום כל אחד יכול לבדוק בחינם כמה כסף מגיע לו בעזרת בדיקה פשוטה. לחצו על הכפתורים למטה כדי להריץ את הבדיקה במחשבון ההוזלה:

Reader Interactions