רווח של עשרות אלפי שקלים למשפחה בזכות ההנחה הגדולה בביטוחי החיים והמשכנתאות

רווח של עשרות אלפי שקלים למשפחה בזכות ההנחה הגדולה בביטוחי החיים והמשכנתאות

בהוראת משרד האוצר הוזילו חברות הביטוח בשנה האחרונה את תעריפי ביטוחי החיים והמשכנתאות ואתם יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים
[לבדיקה אישית של גובה ההנחה שתקבלו לחצו כאן]

משרד האוצר מעניק תמריץ ענק לבדוק את ביטוח החיים שברשותנו לאחר שאישר בחודש פברואר 2019 הוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, שמצטרפת להוזלות שאישר בעבר. כך, נוצרה הזדמנות לקבל מוצר משופר יותר, במחיר אטרקטיבי, וזה הזמן לבדוק כיצד אפשר ליהנות מהרפורמה ולהוזיל את עלות הביטוח באלפי שקלים בשנה.

איך זה קרה? אנו חיים שנים ארוכות יותר, ובבריאות טובה יותר, בין היתר בזכות התפתחויות טכנולוגיות והתפתחויות בעולם הרפואה שהתחוללו בעשורים האחרונים. זה אומר שהסיכוי שנמות צעירים – אותו סיכון שנגדו אנו רוכשים את ביטוח החיים, יורד באופן משמעותי.

במשרד האוצר הגיעו למסקנה שאם הסיכון למוות בגיל צעיר יורד, אין הצדקה לכך שחברות הביטוח ימשיכו לגבות את התעריפים היקרים שהן נהגו לגבות עד כה עבור ביטוח החיים, והחלו למעשה, בשינוי שהוזיל את הביטוחים לציבור הרחב.

כדי לבדוק כמה כסף תוכלו לחסוך בכל חודש, ניתן להריץ בדיקה על ידי בחירת המין שלך:

ההטבה לכל שכבות האוכלוסייה

ההזדמנות שנפתחה לשיפור ביטוח החיים בעקבות אישור משרד האוצר להפחתת תעריפים היא נדירה, כיוון שההטבה רלוונטית לכל שכבות האוכלוסייה. היא אף תטיב עם אוכלוסיות שבאופן מסורתי מקבלות הצעות יקרות לביטוחי חיים, למשל אנשים מעשנים, וגם אלו יוכלו לשפר את ביטוח החיים שלהם ולהוזילו.

כך לדוגמא, גבר בן 35 שירכוש ביטוח חיים על סך מיליון שקל, ישלם לפני ההוזלה תעריף של 89 ש"ח לחודש ולאחר ההוזלה התעריף יעמוד של כ-60 ש"ח בלבד. גבר בן 45 ישלם על אותו ביטוח לאחר ההוזלה כ-120 ש"ח, במקום 193 ש"ח שהיה צריך לשלם לפני.

אישה בת 35 שתרכוש ביטוח חיים על סך מיליון שקל, תשלם לפני ההוזלה תעריף של 74 ש"ח ולאחר ההוזלה כ-55 ש"ח בלבד. אישה בת 45 תשלם על אותו ביטוח לפני ההוזלה 143 ש"ח ולאחר ההוזלה כ-100 ש"ח.

לכן, אם ברשותכם ביטוח חיים, כדאי לבדוק שהמחירים שאתם משלמים אכן תואמים את הטבלאות החדשות של משרד האוצר ושאתם נהנים מההטבה שנותנת המדינה.

העלייה בתוחלת החיים נמשכת כבר לאורך מספר עשורים, ומתאפשרת בעיקר תודות לשיפורים בעולם הרפואה שגם מאפשרים להתגבר על מחלות לאורך החיים, וגם מאפשרים אריכות ימים בגיל השלישי. בהשוואה בינלאומית, ישראל היא אחת מהמדינות בהן תוחלת החיים היא הגבוהה ביותר בעולם, ומכאן נגזרת ההפחתה המשמעותית בתעריפי ביטוח החיים.

דעו מה אתם צריכים

למרות שהסיכוי שלנו לחיות חיים ארוכים וטובים גדל, אסור להקל ראש בחשיבותו של ביטוח החיים, שמהווה מטריית הגנה למשפחה והוא גם הביטוח ההכרחי בישראל לקבלת משכנתא. אובדן של אחד מהמפרנסים העיקריים של המשפחה משמעותו זעזוע לתא המשפחתי כולו, ומעבר לאובדן ההכנסה של אותו מפרנס, גם הכנסתו של המפרנס הנוסף נפגעת – כיוון שהוא צריך להקדיש זמן נוסף לטיפול בבית ובילדים.

על כן, ביטוח החיים נותן הגנה שמאפשרת יציבות כלכלית לטווח ארוך, שהיא הכרחית על מנת לשמור על רמת חיים טובה, אך על מנת שההגנה תהייה יעילה וזולה כמה שניתן, עליה להתאים לצרכינו במדויק בלי תשלומים מיותרים מדי חודש.

על מנת לוודא שאתם לא משלמים תשלומים מיותרים ומצד שני שאתם מוגנים מספיק, כדאי לערוך בירור צרכים מקיף אצל גורם מקצועי בו תוכלו לקבל הצעת ביטוח מדויקת יותר עבורכם ועבור משפחתכם.

כדי לבדוק כמה כסף תוכלו לחסוך בכל חודש, ניתן להריץ בדיקה על ידי בחירת המין שלך: