כך תקבלו את המחיר הנמוך ביותר לביטוח הרכב שלכם

כך תקבלו את המחיר הנמוך ביותר לביטוח הרכב שלכם

מבוטחים רבים חושבים שמחירי הביטוח לרכב הם קבועים ולא משתנים. למעשה מדובר בשוק תחרותי ודינמי בו ניתן להתמקח ולהוריד מחיר בקלות יחסית. כך עושים זאת

חברת ביטוח זה לא שוק. אבל אם אתם חושבים שזה אומר שאי אפשר להתמקח איתה – טעות בידיכם. תשאלו את לירן, בן 32, מפתח תקווה. מיד לאחר שקנה מכונית יונדאי i30, בדק את מחירי הביטוח במנוע חיפוש ביטוחי באינטרנט. הצעות המחיר שקיבל ברשת נראו לו גבוהות מדי (4,100 ₪ לכל הפחות). לירן התקשר לחברת הביטוח הקבועה שלו וביקש הצעת מחיר מתחרה. הסכום בו נקב הנציג היה נמוך רק במעט מאלו שהוצעו ברשת. לירן לא התעצל והתקשר לחברת ביטוח נוספת. שם הופתע לקבל הצעה שהייתה נמוכה בכ-20% מההצעה הראשונה (3,210 ₪). רגע לפני שהסכים ושלף את כרטיס האשראי, החליט לירן להתקשר שוב לחברת הביטוח הקבועה שלו שאיתה שוחח ראשונה. לירן שיתף את הנציג בכך שקיבל הצעה הרבה יותר אטרקטיבית מזו שהוצעה לו אצלם וביקש הצעה טובה יותר לפני שיסגור עם החברה המתחרה. לאחר בירור, הנציג חזר ללירן ואישר ביטוח רכב במחיר עוד יותר נמוך (3,096 ₪). בסופו של דבר, לירן קיבל הנחה משמעותית על ביטוח הרכב בזכות כעשר דקות של בדיקה טלפונית שערך.

רוצים לגלות מה המחיר הנמוך ביותר האפשרי עבור ביטוח הרכב שלכם? לחצו על הכפתור ו-3 חברות ביטוח יחזרו אליכם כדי להתחרות על המחיר הנמוך ביותר. בחרו את הכפתור המתאים:

אז כן, למרות שעולם הביטוח מזכיר לנו בדימויו את עולם הבנקאות – בעיקר בשל העיסוק בכסף – ההבדל בין השניים גדול. בעוד שעלויות ניהול חשבון בבנקים משתנות בצורה לא משמעותית בין המתחרים, בשוק הביטוח מתקיימת תחרות ערה הרבה יותר, בה מוצעים ללקוחות מחירים שונים – וגם הם אינם חקוקים בסלע. מי שטורח לעשות סקר שוק זריז ומגלה את ההבדלים הקיימים בין ההצעות – יכול למנף בקלות את הידע שברשותו ממש כמו לירן, ולזכות במחיר מוזל. לא צריך להסס להגיד לסוכן "תודה על ההצעה, אני רוצה לבדוק עוד אפשרויות לפני שאני מאשר" וגם לא צריך להתבייש להגיד לו "אני מצטער, ההצעה הזאת גבוהה מדי. המתחרים מציעים ביטוח רכב זול יותר". מדובר בשוק תחרותי ודינמי שהשחקנים השונים בו להוטים לנצח את מתחריהם בהשגת הלקוחות – וכתוצאה מכך הלקוחות יכולים להרוויח ולחסוך כסף רב, כאמור אפילו רבע מהמחיר שהוצע להם בתחילה.

טיפים נוספים לחיסכון בביטוח רכב:

  • בדקו אם יש פוליסת ביטוח רכב מוזלת בזכות איפיונכם האישי. אתן נשים? אתם נהגים ותיקים? נהגים עם 0 תביעות בעבר? נהגים המשתמשים ברכב לעתים רחוקות? לכל אלו ועוד מציעות חלק מחברות הביטוח הנחות ייעודיות. שווה לבדוק זאת וגם להדגיש את נתוניכם המהווים יתרון בשיחה עם הנציג.
  • התקינו מערכת בטיחות. כיום נמכרות מערכות בטיחות וזהירות דוגמת Mobile Eye שיהפכו את הנסיעה שלכם לבטוחה יותר אך מעבר לכך, הן גם יכולות לחסוך לכם כסף. ישנן חברות ביטוח שיציעו הנחה של כ-500 ₪ על ביטוח רכב הכולל מערכת כזאת.
  • יש לכם שתי מכוניות בבית? ביטוח של שתיהן באותה החברה יכול להביא עמו 'הנחת כמות'. גם לעשות את הביטוח המקיף וביטוח החובה באותה החברה יוריד את המחיר.
  • יש במשפחה נהג חדש? סביר להניח שזה יעלה את מחיר הביטוח אך יש גם דרכים למתן את העלייה הזאת. חלק מחברות הביטוח מציעות ביטוחים חלקיים לנהגים חדשים. כך, למשל, הבן החייל שבדיוק הוציא רישיון נהיגה אבל משתמש ברכב המשפחתי רק כאשר הוא חוזר מהצבא לסופ"ש – יכול לעשות ביטוח של סופ"שים בלבד שיהיה יותר זול מביטוח המכסה אותו 365 יום בשנה.
  • מיגון רכב במערכות נגד גניבות הוא חובה מבחינת הביטוח כאשר קונים רכב חדש. ככל שרמת מיגון הרכב תהיה טובה יותר – כך גדל הסיכוי להנחה בביטוח.
  • אתם נהגים מנוסים, אלופי חניות ומיומני רוורס? סומכים על עצמכם ועל הנהיגה שלכם ומעריכים שהסיכוי שרכבכם ייפגע הוא נמוך? במצב כזה תוכלו לבקש דיל במסגרתו ההשתתפות העצמית במקרה של נזק לרכב תהיה גבוהה יותר ובתמורה עלות הביטוח תהיה נמוכה יותר.

והטיפ החשוב ביותר – השוואת מחירים:

  • אפשר לגרום לחברות הביטוח לרוץ אחריכם במקום שאתם תרוצו אחריהן. כל מה שצריך לעשות זה לבחור בכפתור המתאים למטה ולהכניס את פרטיכם בטופס. נציגים של חברות ביטוח מובילות יתקשרו אליכם בקרוב ויתנו לכם הצעות מחיר אטרקטיביות, כאלו שלא תקבלו ברשת. כך תוכלו להשוות בקלות בין האפשרויות מבלי להתקשר לחברות ביטוח שונות ולהמתין על הקו לתורכם.

כדי לבדוק מה המחיר הנמוך ביותר שתוכלו לקבל עבור ביטוח הרכב שלכם, בחרו בכפתור המתאים:

Reader Interactions